Lipovský jarmark 2016 – fotografie

V sobotu 28.5. 2016 se uskutečnil v Lipové již 14. ročník Lipovského jarmarku.  V příjemném prostředí u Zámeckého rybníku a okolí restaurace u Pytláka se letos sešlo přes 950 návštěvníků. Účast prodejců byla rekordní, přijelo přes 30 trhovců a většina nabízela své vlastnoruční výrobky. Návštěvníci mohli obdivovat kovářské umění, výrobky z keramiky, textilní a kožené výrobky a v neposlední řadě i řadu stánků s občerstvením a regionálními výrobky. Ochutnat jste mohli třeba vyhlášený kozí sýr vyráběný z Vísky , tradiční trdelník, či pivo ze soukromého pivovaru Kocour.

Součástí Lipovského jarmarku je bohatý kulturní program. Letošním tématem byl středověk a mučící nástroje v podání skupiny historického šermu Řádu černých rytířů. Pokud jste měli dostatek “stěstí” mohli jste si na vlastní kůži vyzkoušet palečnici, španělskou botu, nebo natahování na žebřík.

Celým jarmarkem rovněž probíhali soutěže pro děti i dospělé. Součástí je i  turnaj pro děti z dětských domovů ze Šluknovského výběžku v kopané a vybíjené.

Lipovský jarmark ukončila efektní ohnivá show a působivý ohňostroj doprovázený hudbou. Ani potom, jste ale nemuseli jít domů – pro milovníky tance a dobré zábavy byla připravena  tradiční tancovačka s kapelou NONSTOP MUSIC, která skončila až v časných ranních hodinách.